Heti gondolat archívum - 2023. május 29.

2023. 05. 29.

Szeretet és fájdalom, fájdalom és szeretet

Ami igazán termékennyé teszi a lelkeket a földön, az a fájdalom, a végtelen szeretetből eredő fájdalom, amely mennyei értéket ad neki.

A lelkiéletben a szeretet fájdalom, és a fájdalom szeretet. A szeretet gyökere a fájdalomban van, de nem azért, mert a fájdalom ott van az Atyában, minden létező eredetében. A szeretet gyökere azért van a fájdalomban, mert a fájdalmat, a bűn következményét eltörölte és megváltotta az Atya termékeny szeretete. Ő összetör minden fölöslegeset, megnemesíti mindazt, amit megérint, szeretetté és érdemmé alakítja még a fájdalmat is. A szeretetnek szeretet a gyökere, mivel a Kereszt annak a fájdalomnak az oltára, amely megvált, a termékeny szeretet oltára, amely üdvözít. (…)

A lemondás hány fajtájával kell szembenéznie egy papnak, hogy jól végezze feladatait, hogy megszentelődjön és megszenteljen!

Milyen elszánt vággyal ölelnék át a papok a Keresztet, ha tudatában volnának, hogy a termékenység a fájdalom által érkezik az Atyától.

Conchita Cabrera De Armida