Heti gondolat archívum - 2023. május 22.

2023. 05. 22.

Szeretve szenvedni

Két módja van a szenvedésnek: szeretettel viselni a szenvedést, vagy szeretet nélkül szenvedni. A szentek mind türelemmel, örömmel, állhatatosan szenvedtek, mert szerettek. Mi haraggal, bosszúsan és fásultan szenvedünk, mert nem szeretünk. Ha szeretnénk Istent, boldogság töltene el, hogy szenvedhetünk szeretetből azért, Aki elfogadta, hogy értünk szenvedjen. (…)

Azt mondjátok, hogy ez nehéz? Nem, ez könnyű, vigasztaló, édes: csupa öröm! Csak szeressünk, amikor szenvedünk, és szenvedjünk, amikor szeretünk.

Aki elébe megy a keresztnek, a keresztektől egyre távolabb kerül. Talán találkozik a kereszttel, de örül ennek a találkozásnak: szereti, bátran hordozza. A kereszt egyesíti őt a mi Urunkkal. Megtisztítja és szabaddá teszi ettől a világtól. Eltávolítja szívéből az akadályokat, és átsegíti az életen, ahogy a híd segít átjutni a víz fölött.

Viennai Szent János