Heti gondolat archívum - 2023. április 17.

2023. 04. 17.

Isten lantosai

Nem arról kell beszélnem, mekkora kegyelmeket kaptam időnként az Úrtól, hanem arról, hogy általában a nekem tetszővel ellentéteset teszem. Követem a számomra kijelölt tervet, nem mert olyan elbűvölő, hanem mert ezt kell tennem a Szeretetért.

„De atya, lehet színészkedni Isten előtt? Nem képmutatás ez?” Légy nyugodt: elékezett számodra a pillanat, hogy isteni néző előtt mutasd be az emberi színdarabot. Tarts ki, mert az Atya, a Fiú és a Szentlélek szemléli játékodat! Mindet Isten iránti szeretetből tégy, hogy az Ő tetszésére legyél, még ha áldozatot kíván is!

Milyen szép Isten lantosának lenni! Milyen nagyszerű a Szeretetnek komédiázni, áldozatot hozni anélkül, hogy személyes megelégedettségünket keresnénk. Csak az Atyaisten tetszésére lenni, aki játszik velünk! Állj az Úr elé, és valld meg neki:”Nincs semmi kedvem megtenni ezt a dolgot, mégis fölajánlom Neked.” Aztán tedd meg szívből, még ha mindezt színjátéknak is gondolod.

Áldott színjáték! Biztosítalak, hogy nem képmutatás, mert a képmutatóknak a színlelésükhöz közönségre van szükségük.

Szent Josemaría Escrivá de Balaguer