Heti gondolat archívum - 2023. április 24.

2023. 04. 24.

Törékeny, de állhatatos

Nyilvánvalóan szükséges, hogy szünet nélkül, erős hittel és alázattal könyörögjünk: „Uram, ne bízz bennem! Én viszont igen, rád bízom magam.” Lélekben előre átélve a szeretetet, együttérzést és gyöngédséget, amellyel Jézus Krisztus tekint ránk – mert ő nem hagy el minket – a maga teljes mélységében megértjük az Apostolok szavait: „az erő a gyöngeségben lesz teljessé.” (2Kor 12,9) Az Úrban bízva gyöngeségünk ellenére – sőt gyöngeségünkkel – leszünk hűségesek Mennyei Atyánkhoz. Így fog fölragyogni az Ő ereje, és lesz támaszunk törékenységünkben. (…)

Ha azt veszed észre, hogy – bármilyen okból – nem vagy képes erre, mondd neki: „Uram, bízom Benned, Rád hagyatkozom, csak segíts gyöngeségemben!”

Bizalommal telve ismételd Neki: „Tekints rám, Jézus, piszkos rongydarab vagyok, nagyon elszomorító, ahogy eddig éltem, nem érdemlem meg, hogy fiad legyek.” Mondd ezt neki, és mondd el neki sokszor.

Nemsokára hallani fogod az Ő hangját, amint azt mondja: „Ne félj!” – vagy „Kelj föl és járj!

Szent Josemaría Escrivá de Balaguer