Heti gondolat archívum - 2023. április 10.

2023. 04. 10.

Őrizzük a szívünket

Még a csillagok sem tiszták Isten színe előtt – még kevésbé az emberek, akiknek az élete folyamatos kísértés. Jaj nekünk, ha mindannyiszor, amikor az érzékiség vágya föllobban bennünk, paráználkodunk! „Kardom – mondja Isten – megittasodott az égben” (Iz 34,5): mennyivel inkább a földön, amely kínt és tövist terem.

A „kiválasztott edény” (ti. Szent Pál), akinek ajka által Krisztus beszélt, sanyargatta és szolgaságba vetette testét. Észrevette ugyanis, hogy a test természetes heve ellenkezik saját akaratával: látta, hogy azt kényszerül tenni, amit nem akar. Úgy kiált föl, mint akit erőszak ér: „Én szerencsétlen ember! Ki szabadít meg e halált hozó testtől?” (Róm 7,24)

És te még azt hiszed, hogy élhetsz bukások és sebek nélkül, ha nem őrzöd szívedet gondos figyelemmel?

Szent Jeromos