Heti gondolat archívum - 2023. október 9.

2023. 10. 09.

Üres gyóntatószékek?

A papok ne veszítsék kedvüket, ha azt látják, hogy üresek a gyóntatószékek, és ne elégedjenek meg azzal, hogy megállapítják a hívek érdektelenségét ezzel a szentséggel kapcsolatban.

Franciaországban az arsi szent plébános idejében sem volt könnyebb a gyónás, sem gyakoribb, mint napjainkban, mivel a forradalom vihara hosszú időre megbénította a vallás gyakorlását. Ő azonban minden módon – szentbeszédben, meggyőzéssel, jó tanáccsal – igyekezett újra megmutatni a bűnbocsánat szentségének szépségét, rámutatva arra, hogy az eucharisztikus jelenléthez bensőleg hozzátartozik e szentség.

Így létre tudott hozni egy buzgó lelkekből álló kört. A tabernákulum előtt töltött hosszú órák eredményeképp a hívek követni kezdték példáját. felkeresték a templomban Jézust, s bizonyosak lehettek abban, hogy ott találják a papjukat, készen arra, hogy meghallgassa és feloldozza őket. (…)

Az a mondás járta akkoriban, hogy Ars a „lelkek nagy kórházává” vált.

XVI. Benedek pápa