Heti gondolat archívum - 2023. augusztus 14.

2023. 08. 14.

A szeretet szolgája

Abban látom Szent József nagyságának titkát – amely teljes összhangban van alázatával - , hogy életét szolgálattá és áldozattá alakította a Megtestesülés misztériumáért és az ahhoz tartozó megváltó küldetésért. Úgy használta törvényes tekintélyét – amely a szent családban megillette őt - , hogy teljesen odaajándékozza önmagát, életét, munkáját. Emberségből fakadó hivatását, a szűkebb család iránti szeretetet úgy tudta átalakítani, hogy önmagát, szívét és minden képességét emberfeletti ajándékká tette. Eközben szeretettel szolgálta a házában növekvő Messiást, akit az ő fiának és Dávid fiának neveztek, de aki valójában Mária fia és Isten fia volt.

Ha van valaki, akire ráillik az evangéliumi kifejezés, hogy „szeretetből szolgál”, akkor Szent Józsefről ez bizonyosan elmondható. Szent József egészen e szolgáló szeretetbe öltözött. Ez lett meghatározó jellemvonása, ezért vesző őt körül dicsőséges ragyogás. Szolgálni Krisztust – ebben állt élete. Szolgálni Őt mély alázatban, a legteljesebb odaadottságban, szolgálni Őt szeretettel és szeretetből.

VI. Pál pápa