Heti gondolat archívum - 2023. augusztus 7.

2023. 08. 07.

Isten életében minden helyet kapott

Az elhagyott Jézussal való találkozás napjainkban az Istennel való evilági találkozás szentsége. E találkozás jelei a bennünk és körülöttünk fellelhető elhagyottság, kiúttalanság és sok szakadékok. Ám ezekben a jelekben Isten szeretete érhető tetten, mindezt belülről befogadja és átalakítja.

E találkozás révén – az Istennel való megújult közösség gyümölcseként – új módon tudunk találkozni az emberekkel, új közösség születik közöttünk, új módon leszünk képesek odafordulni a világ felé. (…)

Mivel Jézus magára vette mindazt, ami emberi, a világ minden terhét és bűnét, ezért semmi sincs a történelemben, ami Isten életén kívül maradt volna. Minden helyet kapott Isten életében. Minden az Atya és a Fiú közti dialógus tárgya, a kettejük közötti feltétlen szeretet része lett.

Klaus Hemmerle püspök