Heti gondolat archívum - 2023. március 13.

2023. 03. 13.

Szeretettel visszavágni

Küzdeni a rossz, a gyűlölet és az önzés minden formája ellen; meghalni önmagunk számára, hogy így Istenben élhessünk: ezek az aszketikus életút jellemzői, aminek bejárására Jézus minden tanítványa meghívást kapott alázatban, türelemben, nagylelkűségben és kitartásban.

Azt is mondhatnánk, hogy ez a fajta belső magatartás segít világosabbá tenni, minként kell a keresztényeknek választ adniuk a világ békéjét fenyegető erőszakra. Ez a válasz természetesen nem lehet a bosszú, a gyűlölet, sőt a hamis spiritualizmusba való menekülés sem.

Jézus követőinek a válasza sokkal inkább az, hogy azon az úton haladnak, amit Ő választott, aki a saját korában és a minden korban jelen lévő „rossz” előtt állva elszántan átölelte a keresztet, s így járta a szeretet hosszabb, de termékeny ösvényét.

XVI. Benedek pápa