Heti gondolat archívum - 2022. nov. 21.

2022. 11. 21.

A papi szolgálat közösségi jellege

A felszentelt szolgálatnak sajátosan „közösségi formája” van, és ezért csak „közös tevékenységként” végezhető.(…)

A papok szolgálata mindenek előtt közösség, s szükséges és felelősségteljes együttműködés a püspök szolgálatával, az egyetemes Egyház és az egyes részegyházak javára, melyek szolgálatában a papok a püspökkel együtt egyetlen presbitériumot alkotnak. Az egyes papokat – akár egyházmegyések, akár szerzetesek – a presbitérium többi tagjával az ordo szentsége egyesíti az apostoli szeretet, a szolgálat és testvériség sajátos kötelékei által.

A papok ugyanis – akár egyházmegyések, akár szerzetesek – Krisztusnak , a Főnek és Pásztornak egyetlen papságából részesednek, „egy célért, Krisztus testének építéséért fáradoznak. Ez az építés sokfajta tevékenységet igényel és új alkalmazkodásokat, főleg a mi korunkban”, s a századok folyamán mindig új karizmákkal gazdagodik.

II. János Pál pápa