Heti gondolat archívum - 2022. szept. 19.

2022. 09. 19.

A fiatalság és az öröm Istene

A sátán kétféle megtévesztéssel szokta a fiatalokat eltávolítani az erénytől.

Az első, amikor azt ülteti a fejükbe, hogy az Úr szolgálata búskomorrá, unalmassá teszi az életet, s így kivész belőle minden szórakoztató és örömteli dolog. Kedves fiatalok, ez nem így van! Én olyan keresztény életmódot szeretnék tanítani nektek, amely egyszerre vidám és boldog. Megismertetem veletek az igaz szórakozást és örömöket, hogy mondhassátok Szent Dávid prófétával: „Szolgáljunk az Úrnak szent örömmel, szolgáljátok az Urat vidám énekszóval.” (…)

A másik megtévesztés az a remény, hogy az élet hosszú, kényelmesen ráérünk hát a megtéréssel öreg korunkban, vagy a hálálunk óráján. De ki biztosít téged arról, hogy eléred az idős kort? Ehhez szövetséget kell kötni a halállal, hogy várjon, amíg elérkezik az a bizonyos idő, ám az élet és halál az Úr kezében van. Mert ha a mi Istenünk hosszú életet szánna nekünk, gondoljátok csak meg: amilyen úton jár egy fiú fiatal korában, azt folytatja idős korában is, amíg csak meg nem hal. (…) Ha fiatalon jó életet választunk, akkor jó lesz az öregkorunk, és jó lesz a halálunk is, az örökké tartó boldogság kezdete.

Bosco Szent János