Heti gondolat archívum - 2022. szept. 12.

2022. 09. 12.

A Lélek visszavisz az igazi értékhez

Olyan korban élünk, amikor – úgy tűnik – a Lélek feltöri az afféle megrögzött sémákat, mint például a zárt spirituális „kasztok” külön kis világai, amelyek alig tartanak fenn kapcsolatokat a társadalmi lét síkján. Társadalmunkban – mely hozzászokott, hogy a saját önállóságukat és magánérdekeiket kereső szervezetek szemben állnak egymással – a Lélek igyekszik visszavinni az embert a lényegi értékhez, amelynek Isten Jézus által kizárólagos elsőbbséget adott: a szeretetközösségben megélt kapcsolatokhoz. Ember és ember között, a szeretetcsaládok között, a szerzetescsaládok között, a szerzetesek és egyházmegyés  papok között, valamint a „tökéletesség állapotában” élők és „lelki proletariátus” között, ahogy Igino Giordani nevezte. (…)

Isten szentháromságos közösség. Az általa teremtett emberekkel kapcsolatban is az az elsődleges célja, hogy a sajátjához hasonló közösségbe gyűjtse őket.

Silvano Cola