Heti gondolat archívum - 2022. augusztus 29.

2022. 08. 29.

Az Egyház alaptörvénye

Mi az az erő, amely össze tud tartani egy plébániát vagy a Krisztus után vágyakozó emberiséget? Mindeni tudja, hogy ez a szeretet. Csodálatos ajándék, szóval ki nem fejezhető erény!

Istentől ered, aki közli szeretetét az emberekkel, és lélekről lélekre terjed. Az égből száll alá, mint áldást hozó királyi folyam. Isten jósága, aki szereti az embereket, és belső ösztönzéssel arra hívja őket, hogy egymást is szeressék.

Ez az Egyház nagy alaptörvénye. Ha elméletileg nézzük, a szeretet könnyű hirdetni, szép róla beszélni vagy szokványos dolog megvallani – gyakorlása azonban nagyon igényes és nehéz. Mégis, a szeretet nem csupán lehetséges és mindig megvalósítható, hanem éppen ez az a megkülönböztető jel, mely alkalmas arra, hogy az egyházi élet fokmérője legyen.

VI. Pál pápa