Heti gondolat archívum - 2021. április 26.

2021. 04. 26.

Az isteni szeretet

Kedves fiatal szeminaristák és szerzetesek, váljatok élő oltárrá, amelyen jelenvalóvá lesz Krisztus áldozati szeretete, amely lelki táplálék forrása és ihletője lesz mindenki számára, akivel csak találkoztok majd.

Amikor átöleltétek az Úr hívását, hogy tisztaságban, szegénységben és engedelmességben kövessétek őt, a radikális tanítványság útjára léptetek, amely az „ellentmondás jelévé” tesz benneteket (vö. Lk 2,34).

Alakítsátok életeteket mindennap az Úr példája szerint, aki az Atya akaratának engedelmeskedve szeretetből fölajánlotta önmagát. Így fedezhetitek fel azt a szabadságot és örömöt, amely képes másokat is ahhoz a Szeretethez vonzani, amely minden más szeretet felett áll, mint annak forrása és végső beteljesedése. Ne felejtsétek el soha, a mennyországért vállalt tisztaság azt jelneti, hogy életünket teljesen a szeretetnek szenteljük.

XVI. Benedek pápa