Heti gondolat archívum - 2021. május 3.

2021. 05. 03.

Krisztus értéket ad semmiségünknek

A remény erénye – ami abban a bizonyosságban áll, hogy Isten irányít bennünket gondviselő mindenhatóságával, és megadja mindazt, amire szükségünk van – Istennek az emberek iránti (irántas és irántam való) folytonos jóságáról beszél. Ő mindig készen áll arra, hogy meghallgasson bennünket, hiszen soha sem fárad bele a meghallgatásba.

Érdeklik örömeid, sikereid, szereteted, de gyötrelmeid, fájdalmaid és kudarcaid is. Ezért ne csak gyengeségeid közepette remélj benne: fordulj Mennyei Atyádhoz kedvező és balszerencsés körülmények között egyaránt, húzódj irgalmas védelme alá!

Saját semmiségünk bizonyossága – nem kell sok alázat annak felismeréséhez, hogy nem vagyunk más, mint egy halom nulla – ellenállhatatlan erővé változik át, mert a sok „nulla” elé Krisztus áll majd, s ez óriási értéket eredményez. „Isten az én világosságom és üdvösségem, kitől félnék?”(Zsolt 26,1)

Szent Josemaría Escrivá De Balauer