Heti gondolat archívum - 2021. március 22.

2021. 03. 22.

Szent világiak

A keresztények számára az evilági valóságok sorsa nem a pusztulás: meg kell menteni ezeket, hogy bekapcsolódjanak abba a nagy áramlatba, amely az egész teremtést magába ragadja Isten felé.(…)

Naivitás volna azt hinni, hogy összeütközések és küzdelem nélkül evangelizálhatjuk ezt a világot.. Az még túlságosan a „világ fejedelmének” birtokában van, akinek esze ágában sincs elveszíteni zsákmányát!

Talán azt hisszük, hogy kemény erőfeszítéseink nélkül Krisztus át tudja járni a munka világát? Vagy, hogy az üzleti világ csak úgy könnyedén megtér az Evangéliumhoz? Vagy a politika, a tudomány, a művészet?

Ha a teremtett világot vissza akarjuk hódítani a kegyelem oldalára, annak az a feltétele, hogy az életszentség mindenütt jelen legyen a modern világban. Ebben rejtőzik a probléma: vannak-e szent világiak (szentek… fogalmazzunk világosan: egészen Krisztusnak szentelt emberek, akikben az Ő szeretete lakik, akiket az Ő Lelke mozgat), vannak-e szent munkások, földművesek, vállalkozók, politikusok és művészek?

Henri Caffarel