Heti gondolat archívum - 2021. március 29.

2021. 03. 29.

A teljesség felé

Uram, nem törekszem arra, hogy elérjem a Te magasságaidat, mert messze meghaladják értelmemet, csupán szeretnék valamennyit megérteni Belőled, aki magad vagy az igazság, Belőled, akit a szívem szeret, és akiben hisz.

Nem azért szeretnélek érteni, hogy higgyek, hanem azért hiszek, hogy megértselek. Vallom ugyanis: „Hacsak nem hisztek, nem fogtok érteni.” (Iz 7,9 Vulg.)

Istenem, kérlek, szeretnélek megismeri, szeretni, hogy élvezhesselek. Ha ebben az Életben teljesen nem is vagyok képes erre, legalább mindennap léphessek előre egyet, amíg el nem érem a teljességet.

Itt növekedjék bennem ismereted, odaát pedig érje el a teljességet. Itt növekedjék irántad való szeretetem, odaát pedig váljék tökéletessé. Itt örvendezzem a reménységben, odaát pedig teljesedjen ez be valóságosan.

Canterbury Szent Anzelm