Heti gondolat archívum - 2021. január 4.

2021. 01. 04.

Mint a Nap

Az Eucharisztia az életet jelenti a személy és a társadalom számára, éppúgy, ahogy a Nap minden élőlény és az egész földgolyó számára. A Nap nélkül a Föld terméketlen lenne.

Ez az égitest a legfőbb Napnak, Jézus Krisztusnak van alávetve, és neki engedelmeskedik, az isteni Igének, amely megvilágít minden embert, aki a világra jön. Ő, Jézus az Eucharisztia, az élet szentsége által működik az emberek szívében és, áthatja a családokat és nemzeteket.

A keresztény közösség család, és a kötelék, amely egyesíti tagjait: az Eucharisztia.

A szentáldozás föltárja számunkra – inkább átélés, mint az értelem szintjén – Urunk teljes valóságát. A szentáldozáskor vagyunk vele a legbensőségesebb kapcsolatban, és ez a kapcsolat ismerteti meg velünk, ki is Ő valójában. Ekkor mutatkozik meg Jézus a legteljesebb módon.

Eymard Szent Péter-Julián