Heti gondolat archívum - 2021. január 11.

2021. 01. 11.

Az egység több mint egyének összessége

Ha igaz az, hogy az Ige gyűjti egybe a közösséget, akkor az Eucharisztia forrasztja azt egyetlen testté. Hiszen, amint Szent Pál is írja: „Mi ugyanis sokan egy kenyér, egy test vagyunk, mivel mindnyájan egy kenyérből részesülünk.” (1Kor 10,17)

Az Egyház tehát nem csupán egyének összessége, hanem azok között megvalósuló egység, akik Isten egyetlen Igéjéből és az élet egyetlen Kenyeréből táplálkoznak.

Az Egyház Eucharisztiából születő egysége és közössége olyan valóság, amelyet egyre jobban tudatosítanunk kell, akkor is, amikor szentáldozáshoz járulunk. Mindinkább tudatában kell lennünk, hogy ilyenkor Krisztussal lépünk közösségbe, és így egymással is egészen eggyé válunk.

Újra és újra meg kell tanulnunk, hogy miként őrizzük és védjük meg ezt az egységet a versengéstől, az értelmetlen vitáktól, a féltékenykedésektől, amelyek bármikor felszínre kerülhetnek az egyház közösségeiben és a közösségek között.

XV. Benedek pápa