HIRDETÉSEK 2023. március 3.

Nagyböjt 3. vasárnapja

1. Továbbra is kérjük Szent József közbenjárását Katolikus Óvodánk megvalósulásáért.

3. A Váci Egyházmegye honlapján értékes videókat találunk lelki töltekezésre.

4. Miserend 2024. március 10. Nagyböjt 4. vasárnapja

11 óra Szent Kereszt templom

du. 4 óra Ima-katekézis csoport
                           a Katolikus Iskola aulájában

5. Karitász Csoport vezetőjének, Nagy Gyuláné elérhetősége: 06-20-390-5485

6. Bérmálási felkészítő:
1. és 3. pénteken este 6 órára a kezdő csoportot
2. és 4. szombaton de. 9:30 órára a haladó csoportot
várjuk a plébániára.

Köszönöm a bérmálkozó fiatalok lelkes segítségét a templomkert tavaszi nagytakarításában!

7. A Jézus Szíve templomban pénteki napokon reggel 7:25 órakor Katolikus Iskolánk tanárai énekes Laudest imádkoznak. Örömmel hívok másokat is erre a szép imaalkalomra.

8. Lehetőség van az egyházi adó befizetésére. Irodában, szentmisék előtt vagy után, és banki átutalással. Az egyházközség számlaszámát kinyomtatva megtaláljuk a bejáratnál.

9. Elkészült Jézus Szíve templomunk tetőzetének és a torony javításának költségvetése: 114. 000.000.- Forint.
1/3 önrész szükséges, hogy pályázati úton újabb forrásokhoz jussunk. Az 1/3 önrész 38.000.000.-Ft.
Kérem a Kedves Hívek közreműködő segítségét, adományait. A 24. órában vagyunk gyönyörű szép templomunk állagának megmentéséhez. Adományainkat az egyházközség számlájára lehet befizetni.

Számla:
 Vecsés-Óváros Plébánia    11742283-20034395

10. Kedden este 6 órakor szentmise a Szent Kereszt templomban, utána Lelkiségi Műhely.

11. A Jegyeskurzus következő alkalma március 13-án szerdán este 7 órakor lesz a plébánián. Szeretettel várjuk a kedves fiatalokat.

12. Nagyböjti péntekeken 17 órától Keresztutat végzünk, 18 órakor szentmise szentbeszéddel. Vendégünk Reisz Pál ferences szerzetes lesz. Használjuk föl a szent 40 napot lelki feltöltődésre és megújulásra.
A részletes program itt olvasható.

13. Tartós élelmiszer gyűjtés a rászorulók javára március 3-17-ig.

14. Szombaton este a szentmise után Passió próba lesz az altemplomban. Szeretettel hívjuk és várjuk a jóhangú és igényes énekkultúrával rendelkező Testvéreket a Kórusba.

Ima-katekézis:
Felkészülés a Váci Egyházmegye ezeréves jubileumára.
A részletes program itt olvasható.