HIRDETÉSEK 2023. november 26.

KRISZTUS A VILÁGMINDENSÉG KIRÁLYA

1. Továbbra is kérjük Szent József közbenjárását Katolikus Óvodánk megvalósulásáért.

3. A Váci Egyházmegye honlapján értékes videókat találunk lelki töltekezésre.

4. Miserend 2023. december 3.   Advent 1. vasárnapja

9 óra Jézus Szíve templom

5. Karitász Csoport vezetőjének, Nagy Gyuláné elérhetősége: 06-20-390-5485

6. Kedden este 6 órakor szentmise, utána Lelkiségi Műhely az altemplomban.

7. Bérmálási felkészítő:
1. és 3. pénteken este 6 órára a kezdő csoportot
2. és 4. szombaton de. 9:30 órára a haladó csoportot
várjuk a plébániára.

8. A Jézus Szíve templomban pénteki napokon reggel ½ 8 órakor Katolikus Iskolánk tanárai énekes Laudest imádkoznak. Örömmel hívok másokat is erre a szép imaalkalomra.

9. Következő Imakatekézis december 10-én Advent 2. vasárnapján du. 16 órakor a Katolikus Iskolánkban lesz.

10. Közeledik az egyházi év vége. Lehetőség van az egyházi adó II. félévi befizetésére. Irodában, szentmisék előtt vagy után, és banki átutalással. Az egyházközség szálaszámát kinyomtatva megtaláljuk a bejáratnál.

11. Kordon szalag kihelyezése azért vált szükségessé a templom bejárata körüli területen, mert statikus mérnök figyelmeztetett arra a veszélyre, amit egy a toronysisaknál található betondarab lezuhanása okozhat. Terveink szerint jövő héten alpin technikával eltávolítják a veszélyes darabot.

Elkészült Jézus Szíve templomunk tetőzetének és a torony javításának költségvetése: 114. 000.000.- Forint.
1/3 önrész szükséges, hogy pályázati úton újabb forrásokhoz jussunk. Az 1/3 önrész 38.000.000.-Ft.
Kérem a Kedves Hívek közreműködő segítségét, adományait. A 24. órában vagyunk gyönyörű szép templomunk állagának megmentéséhez. Adományainkat az egyházközség számlájára lehet befizetni.
Számla:
 Vecsés-Óváros Plébánia    11742283-20034395

12. Szombaton de. 9 órára szeretettel hívom és várom a bérmálkozásra készülő fiatalokat /kezdőket és haladókat/ és szüleiket a templomkert őszi nagytakarítására.
Aki tud hozzon gereblyét.

13. Tartós élelmiszergyűjtést szervezünk a szegények javára December 3 - 10. között. Adományainkat a templom hátsó padjánál helyezhetjük el.

14. Elsőpénteken de. 9-12 óra között meglátogatom a betegeket. Este 6 órakor a Jézus Szíve templomban is lesz szentmise és rövid szentségimádást is tartunk.

15. Elsőszombaton ½6 órakor közös rózsafűzért imádkozunk a Szent Kereszt temploban.

Ima-katekézis:
Felkészülés a Váci Egyházmegye ezeréves jubileumára.
A részletes program itt olvasható.