HIRDETÉSEK 2023. február 19.

Farsangvasárnap. Könyörgőnap a világ éhezőiért

1. Továbbra is kérjük Szent József közbenjárását Katolikus Óvodánk megvalósulásáért.

3. A Váci Egyházmegye honlapján értékes videókat találunk lelki töltekezésre.

4. Miserend 2023. február 26  Nagyböjt 1. vasárnapja

½ 8 óra Halmi telepi kápolna

11 óra Szent kereszt templom

5. Karitász Csoport vezetőjének, Nagy Gyuláné elérhetősége: 06-20-390-5485

6. A bérmálásra készülő fiatalokat várjuk:

Haladó csoport: 1. és 3. szombaton de. 9 óra plébánia

Kezdők: 2. és 4. szombaton de. 9 óra plébánia

7. Kedden este 6 órakor Alapozó Hittan felnőtteknek a plébánián.

8. Pénteken reggel 7.15-kor énekes laudest imádkozunk Katolikus Iskolánk növendékeiért a Jézus Szíve templomban

9. Március 1-én szerdán este 7 órakor lesz a Jegyeskurzus következő alkalma a plébánián.

10. Február 22. Hamvazószerda   Szigorú böjti nap.
Este 6 órakor hamuszentelés és szentmise lesz a Halmi telepi kápolnában. A vasárnapi szentmisék után is lesz hamvazás.

11. Pénteken:
                               17.15 Keresztút
                               18.00 Szentmise
                               18.30 Tanuságtétel

12. A hamu, az idő és a böjt elnevezéssel Vecsésen a Jézus Szíve Plébánián hat alkalommal ad otthont mindazoknak, akik közösségben kívánnak a kereszténység legnagyobb ünnepére a Húsvétra felkészülni.
„A nagyböjt ideje hamvazó szerdán veszi kezdetét. Évről évre ekkor beszélünk  a hamu jelképéről. A hamu és a böjt időszaka, ami emlékeztet bennünket arra, hogy számunkra az idő véges. Amikor elveszítünk valakit, akkor a veszteség fájdalma miatt nincs lehetőségünk elmélkedni arról, hogy életünk sátra egyszer összedől. A böjtidő lehetőséget kínál arra, hogy emlékezzünk erre. Emlékeztessük magunkat, hogy porból vagyunk, és porrá leszünk.”
(Dr. Bábel Balázs gondolatai)

13. Február 27-én hétfőn este ½ 7 órára szeretettel hívom és várom az Egyházközségi Képviselőtestületi tagokat megbeszélésre, a plébániára.