HIRDETÉSEK 2021. november 28.

Advent 1. vasárnapja

1. Továbbra is kérjük Szent József közbenjárását Katolikus Óvodánk megvalósulásáért.

3. A Váci Egyházmegye honlapján értékes videókat találunk lelki töltekezésre.

4. Miserend December 5. Advent 2. vasárnapja

11 óra Szent Kereszt templom

5. A maszk viselete november 1-től újra kötelező!

6. Karitász Csoport vezetőjének, Nagy Gyuláné elérhetősége: 06-20-390-5485

7. Kedden este 6 órakor Lelkiségi Műhely az altemplomban.

8. Jelentkezés bérmálkozásra. A bérmálkozás a keresztény közösségbe való beavatás 3. szentsége. Nagyfokú elkötelezettséget kíván. 8. osztálytól fölfelé lehet jelentkezni október hónap folyamán. A felkészülést novemberben fogjuk elkezdeni.  Jelentkezési lapot a sekrestyében lehet kérni, és az iskolákban a hitoktatóktól.

9. Közeledik a polgári év vége. Lehetőség van az egyházi adó II. félévi befizetésére. Irodában, sárga csekken, átutalással és a sekrestyében.

10. December 4-én szombaton du. 3 órakor Adventi lelki napot tartunk a Jézus Szíve templomban. Diákmisével zárjuk a lelki napot. Szerény agapét is tervezünk, aki tud egy tényér sütivel hozzájárulni, örömmel elfogadjuk.

11. Roráte szentmisék:

Hétfőn reggel :   ½  7 óra Jézus Szíve templom

Kedden reggel:  ½ 7 óra Szent Kereszt templom

A szentmisék után lesz gyónási lehetőség.
A járványhelyzetre való tekintettel a szentmise utáni agapét nem tudjuk megtartani.

12. Pénteken elsőpéntek lesz. De. 9-12 óra között meglátogatom a betegeket. Este 6 órakor szentmise a Jézus Szíve templomban. Utána rövid szentségimádást is végzünk.

13. December 4-én szombaton este a Szent Kereszt templomban nem lesz szentmise.