HIRDETÉSEK 2021. január 10.

Urunk megkeresztelkedése

3. Marton Zsolt püspök atya kérése a hívekhez itt olvasható.

4. A Váci Egyházmegye honlapján értékes videókat találunk lelki töltekezésre.

5. Január 17. évközi 2. vasárnap:

6. Figyeljünk a járványügyi előírások betartására: Püspök atya rendelkezése, hogy továbbra is csak kézbe lehet áldozni és a szenteltvíz tartót üresen kell hagyni,
a maszk használata és a védőtávolság betartása kötelező!

7. Karitász Csoport vezetőjének, Nagy Gyuláné elérhetősége: 06-20-390-5485

8. Szeptember 30-án kezdődött a Szent Kereszt templom belső felújítása.A felújítás ideje alatt a szentmiséket a Jézus Szíve templomban tartjuk meg. Kérem a Kedves Hívek segítő közreműködését!

9. Kérem azokat a fiatalokat, akik ebben az évben készülnek szentségi házasságot kötni, január 31-ig jelentkezzenek a plébánián.

10. Kedden az esti 6 órai szentmisében lesz az Alapozó Hittan felnőttek részére.

11. Szombaton de. 9 órakor a Bérmálkozók hittan órája online lesz megtartva.

12. Április 21-én lesz, hogy 100 évvel ezelőtt szentelték föl templomunkat a Jézus szíve templomot. A járványhelyzet miatt bizonytalan hogyan és mikor tudjuk megünnepelni a szentelés 100. évfordulóját. A felkészülésünk lelki mottója legyen Szent Péter apostol buzdítása:” Ha hozzá, az eleven kőhöz járultok, melyet emberek ugyan elvetettek, de Isten kiválasztott és megtisztelt, eleven kövek módjára ti is lelki templommá, szent papsággá épültök, hogy Jézus Krisztus által Istennek kedves lelki áldozatokat mutassatok be”.
Ötleteket, Javaslatokat várunk Január 31-ig.

13. Jövő vasárnap kezdődik az imahét a keresztények egységéért. (program itt olvasható)

14. Egyházközségünk Honlapján sok hasznos és fontos információt találhatunk: