HIRDETÉSEK 2020. augusztus 9.

3. Marton Zsolt püspök atya kérése a hívekhez itt olvasható.

4. A Váci Egyházmegye honlapján értékes videókat találunk lelki töltekezésre.

5. Tájékoztatás:
a Vatikán jóváhagyta Erdő Péter bíboros, prímás javaslatát, így az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust 2021. szeptember 5–12. között rendezzük meg Budapesten.

6. Augusztus 16. évközi 20. vasárnap:
              11 óra Szent Kereszt templom

7. Figyeljünk a járványügyi előírások betartására: Püspök atya rendelkezése, hogy továbbra is csak kézbe lehet áldozni és a szenteltvíz tartót üresen kell hagyni, viszont a maszk használata és a védőtávolság már nem kötelező.

8. Karitász Csoport vezetőjének, Nagy Gyuláné elérhetősége: 06-20-390-5485

9. Lehetőség van az egyházi adó II. félévi befizetésére: irodában, sekrestyében, sárga csekken és banki átutalással.

10. Augusztus 16-án vasárnap az esti szentmise után TÚRI PÉTER fiatal orgonaművész fog hangversenyt adni a Jézus Szíve templomban. A komolyzene iránti érdeklődőket szeretettel várjuk. A részletes program itt olvasható!

11. Az elsőáldozás ünnepét Október 4-én, a hónap első vasárnapján tervezzük megtartani. Legyen ez a nap a keresztény családok és az egész plébánia közösségünk szép ünnepe. Imádkozzunk az elsőáldozásra készülő gyermekeinkért, hogy a Jézussal való találkozás öröme egész életük meghatározó élménye legyen.

12. A jegyeskurzust – amit a karantén időszak félbevágott – augusztus 12.-én szerdán este 7 órakor folytatjuk a plébánián.

13. Augusztus 15. szombat: Nagyboldogasszony ünnepe
                9 óra Jézus Szíve templom