HIRDETÉSEK 2020. június 14.

Úrnapja

3. Marton Zsolt püspök atya kérése a hívekhez itt olvasható.

4. A Váci Egyházmegye honlapján értékes videókat találunk lelki töltekezésre.

5. A hivek nem vehettek részt személyesen a szentmiséken 2020.03.22 - 2020.05.17 között, a miséket a Williams TV-n követhettük. A szentmiskéről készült felvételek megtekinthetők ide kattintva, vagy a honlapon a bal oldali video menüben.

6. Tájékoztatás:
a Vatikán jóváhagyta Erdő Péter bíboros, prímás javaslatát, így az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust 2021. szeptember 5–12. között rendezzük meg Budapesten.

Az elsőáldozásra jelentkezettekkel kapcsolatosan a szükséges egyházi egyeztetések folyamatban vannak. Természetesen mindenki szabadon dönthet majd arról, hogy idén a saját plébániáján lesz elsőáldozó vagy egy évvel elhalasztja az elsőáldozást és fenntartja jelentkezését, hogy majd a jövő évi kongresszuson legyen elsőáldozó.

7. Kedden este
               17:30  keresztelési felkészítő az altemplomban
               18:00  szentmise
               18:30  Ige csoport

8. Június 21. évközi 12. vasárnap
                9 óra Jézus Szíve templom
                          ünnepi búcsúi szentmise, utána körmenet
              11 óra Szent kereszt templom

9. Figyeljünk a járványügyi előírások betartására: kézfogás, továbbra sem lehetséges. Csak kézbe áldozás lehetséges. 1.5 – 2 méter távolság betartására. Maszk viselése kötelező.

10. Karitász Csoport vezetőjének, Nagy Gyuláné elérhetősége: 06-20-390-5485

11. Jún. 13-án szombaton bekapcsolódtunk a világméretű szentségimádásba a Szent Kereszt templomban. Köszönöm a hívek buzgó részvételét!

12. Hétfőn este ½ 7 órára szeretettel hívom és várom a hitkoktatókat és akolitusokat megbeszélésre a plébániára.