HIRDETÉSEK 2020. június 7.

Szentháromság vasárnapja

3. Marton Zsolt püspök atya kérése a hívekhez itt olvasható.

4. A Váci Egyházmegye honlapján értékes videókat találunk lelki töltekezésre.

5. A hivek nem vehettek részt személyesen a szentmiséken 2020.03.22 - 2020.05.17 között, a miséket a Williams TV-n követhettük. A szentmiskéről készült felvételek megtekinthetők ide kattintva, vagy a honlapon a bal oldali video menüben.

6. Tájékoztatás:
a Vatikán jóváhagyta Erdő Péter bíboros, prímás javaslatát, így az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust 2021. szeptember 5–12. között rendezzük meg Budapesten.

Az elsőáldozásra jelentkezettekkel kapcsolatosan a szükséges egyházi egyeztetések folyamatban vannak. Természetesen mindenki szabadon dönthet majd arról, hogy idén a saját plébániáján lesz elsőáldozó vagy egy évvel elhalasztja az elsőáldozást és fenntartja jelentkezését, hogy majd a jövő évi kongresszuson legyen elsőáldozó.

7. Kedden este 6 órakor alapozó hittan felnőtteknek a plébánián.

8. Június 14. Úrnapja
                  9 óra Jézus Szíve templom
                11 óra Szent kereszt templom, Úrnapi körmenet

9. Figyeljünk a járványügyi előírások betartására: kézfogás, továbbra sem lehetséges. Csak kézbe áldozás lehetséges. 1.5 – 2 méter távolság betartására. Maszk viselése kötelező.

10. Karitász Csoport vezetőjének, Nagy Gyuláné elérhetősége: 06-20-390-5485

11. Jún. 13-án szombaton 5-6-ig bekapcsolódunk a világméretű szentségimádásba a Szent Kereszt templomban.

12. Június 14-én Úrnapja ünnepe lesz. A 11 órai szentmise után úrnapi körmenet is lesz.