HIRDETÉSEK 2020. május 31.

Pünkösdvasárnap

3. Püspöki rendelkezés:

A Váci Egyházmegyében 2020. május 18. hétfőtől kezdve hétköznapi és vasárnapi szentmisék tarthatók hívek jelenlétével.

4. Marton Zsolt püspök atya kérése a hívekhez itt olvasható.

5. A Váci Egyházmegye honlapján értékes videókat találunk lelki töltekezésre.

6. A hivek nem vehettek részt személyesen a szentmiséken 2020.03.22 - 2020.05.17 között, a miséket a Williams TV-n követhettük. A szentmiskéről készült felvételek megtekinthetők ide kattintva, vagy a honlapon a bal oldali video menüben.

7. Tájékoztatás:
a Vatikán jóváhagyta Erdő Péter bíboros, prímás javaslatát, így az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust 2021. szeptember 5–12. között rendezzük meg Budapesten.

Az elsőáldozásra jelentkezettekkel kapcsolatosan a szükséges egyházi egyeztetések folyamatban vannak. Természetesen mindenki szabadon dönthet majd arról, hogy idén a saját plébániáján lesz elsőáldozó vagy egy évvel elhalasztja az elsőáldozást és fenntartja jelentkezését, hogy majd a jövő évi kongresszuson legyen elsőáldozó.

8. Pünkösd hétfőn este 6 órakor szentmise lesz a Jézus Szíve templomban. Az Egyházközségi napunk az idén a koronavírus járvány miatt elmarad.

9. Kedden este 6 órakor a szentmise után Ige csoport az altemplomban.

10. Június 7. Szentháronság vasárnapja
                11 óra Szent kereszt templom

11. Figyeljünk a járványügyi előírások betartására: kézfogás, továbbra sem lehetséges. Csak kézbe áldozás lehetséges. 1.5 – 2 méter távolság betartására. Maszk viselése kötelező.

12. Karitász Csoport vezetőjének, Nagy Gyuláné elérhetősége: 06-20-390-5485

13. Pénteken elsőpéntek lesz. De. 9-12 között meglátogatom a betegeket. Este 6 órakor szentmise a Jézus Szíve templomban, utána szentségimádás.

14. Elsőszombaton ½ 6 órakor közös rózsafűzér ima a szentmise előtt.

15. Jún. 13-án szombaton 5-6-ig bekapcsolódunk a világméretű szentségimádásba a Szent Kereszt templomban.

16. Június 14-én Úrnapja ünnepe lesz. A 11 órai szentmise után úrnapi körmenet is lesz.