HIRDETÉSEK 2020. május 24.

Urunk mennybemenetelének ünnepe

3. Püspöki rendelkezés:

A Váci Egyházmegyében 2020. május 18. hétfőtől kezdve hétköznapi és vasárnapi szentmisék tarthatók hívek jelenlétével.

4. Marton Zsolt püspök atya kérése a hívekhez itt olvasható.

5. A Váci Egyházmegye honlapján értékes videókat találunk lelki töltekezésre.

6. Tájékoztatás:
a Vatikán jóváhagyta Erdő Péter bíboros, prímás javaslatát, így az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust 2021. szeptember 5–12. között rendezzük meg Budapesten.

Az elsőáldozásra jelentkezettekkel kapcsolatosan a szükséges egyházi egyeztetések folyamatban vannak. Természetesen mindenki szabadon dönthet majd arról, hogy idén a saját plébániáján lesz elsőáldozó vagy egy évvel elhalasztja az elsőáldozást és fenntartja jelentkezését, hogy majd a jövő évi kongresszuson legyen elsőáldozó. Azok számára, akik eleve 2021-ben készülnek az elsőáldozásra, szintén lehetőség nyílik arra, hogy ezt a jövő évre halasztott kongresszus keretében ünnepelhessék.

7. Május 25-én hétfőn este ½ 7 órára szeretettel hívom és várom a hitoktatókat és akolitusokat megbeszélésre a plébániára.

8. Kedden este 6 órakor Alapozó Hittan felnőtteknek a plébánián

9. Május 31. Pünkösdvasárnap
            1/2 8 óra Halmi telepi kápolna (görög. kat. liturgia)
                  9 óra Jézus Szíve templom
                11 óra Szent kereszt templom Ige liturgia

10. Figyeljünk a járványügyi előírások betartására: kézfogás, továbbra sem lehetséges. Csak kézbe áldozás lehetséges. 1.5 – 2 méter távolság betartására. Maszk viselése kötelező.

11. Május hónapban a szentmisék előtt elimádkozzuk a Lorettói litániát, köszöntve a Boldogságos Szűz Máriát mennyei édesanyánkat. Kérjük Tőle a járvány megszűnését.

12. Karitász Csoport vezetőjének, Nagy Gyuláné elérhetősége: 06-20-390-5485