HIRDETÉSEK 2020. március 22.

Nagyböjt 4. vasárnapja

3. A MAGYAR KATOLIKUS PÜSPÖKI KONFERENCIA RENDELKEZÉSE:

- Március 22-től templomainkban nincsenek
       szentmisék, sem egyéb szertartások.

- Csak haldoklókhoz megyünk ki, elsőpénteken nem
       megyünk a betegekhez.

- Esküvő és keresztelő, valamint temetés csak szűk
       körben végezhető.

4. A gyóntatás és áldoztatás is szünetel ebben az időszakban. A gyónásra bűnbánattal felkészültek részesülhetnek az általános feloldozásban. (A veszély elmúltával pótolni kell a gyónást), illetve nagyon ajánlatos az áldozás helyett a lelki áldozásban egyesülni Krisztussal.

5. A plébános továbbra is minden nap fog misézni, de „sine populo”, azaz hívek nélkül. Vasárnap de. 9 órakor, hétköznapokon a szokott időben. A misét élő adásban követhetjük a Williams TV-ben. Aki tud lélekben kapcsolódjon be, így egyesülhetünk Krisztus áldozatával.

6. Plébániánk idősebb, 70 év feletti testvéreit arra kérem, hogy vegyük nagyon komolyan a közösségi érintkezés minden formájától való tartózkodást. A leghelyesebb otthon maradni, sehova nem menni a következő időszakban!

7. Plébániánk Karitász csoportja Nagy Gyuláné vezetésével és önkéntes híveink bevonásával készen áll arra, hogy idősebb testvéreinknek segítsen a bevásárlásban, gyógyszerkiváltásban. Kérjük, hogy a segítséget szívesen igénybe vevők és a segíteni tudók (lehetőleg az 50 év alattiak) jelentkezzenek telefonon Nagy Gyulánénál. Elérhetősége: 06-20-390-5485.

8. Az általános feloldozás - A tökéletes bánat fölindítása - És a lelki áldozás, itt olvasható.

9. A Jézus Szíve templom hétfőn és pénteken 18:00 - 18:30 óráig nyitva lesz.

10. Jobban figyeljünk egymásra, segítsük egymást és imádkozzunk egymásért!