HIRDETÉSEK 2018. szeptember 16.

3. Szeptember 23. vasárnap:
                  9 óra Jézus Szíve templom

½ 11 óra Szent Kereszt templom: hálaadás,
                           terménymegáldás.

Dr. Áder János Köztársasági Elnök Úr részt vesz a
 háladó szentmisén, és ünnepi beszédet is fog mondani a szentmise után. Jöjjünk el minél többen erre a szép ünnepi eseményre!

4. Felvétel a Váci Egyházmegyei Kántortanfolyamra.
Az Egyházmegyei Kántorképző újra előkészítő és első osztályt indít. Az előkészítő az általános zeneiskolai előképzést pótolja. A jelentkezésnek ezért a zeneiskolai végzettség nem feltétele. Előkészítőbe olyanokat is felveszünk tehát, akiknek semmiféle zenei előképzettségük sincs. A felsőbb osztályokba való beiratkozáshoz szükséges felvételi vizsga anyagát pedig magántanárnál is el lehet sajátítani. A felvételi időpontja: szeptember 22., szombat de. 10 óra. Helye: a székesegyház oldalkápolnája. (Pótfelvételi október 6., szombat délelőtt 10 óra). Plébánosi ajánlás szükséges. A foglalkozások szeptembertől május végéig minden második szombaton lesznek. Érdeklődni lehet a kántorképző igazgatójánál. Cím: Varga László 2600 Vác, Konstantin tér 10.  (Tel.:30/521-7507). E-mail: omce@freemail.hu (Első tanítási nap október 6.)

5. Kedden este szentmise után Ige csoport az altemplomban.

6. Szombaton de. 9 órára várom a bérmálásra készülő fiatalokat a plébániára.