HIRDETÉSEK 2018. szeptember 2.

3. Szeptember 9. vasárnap:
                  9 óra Jézus Szíve templom: Veni Sancte
                11 óra Halmi telpi kápolna

4. Szeptember 8-án szombaton lesz a 8. Kisboldogasszonynapi Gyalogos zarándoklatunk Máriabesnyőre. Reggel 7 órakor indulunk a Szent Kereszt templom elől.
Vasárnap reggel 8 órakor indul a busz. Három helyen veszi föl a zarádokokat: Vörösmaty utca, Telepi út buszmegálló, Szent Kereszt templom.

„Te vagy földi éltünk Vezércsillaga,
          Édes reménységünk, kegyes Szűzanya.
          Téged rendelt jó anyánknak az Isten Fia,
          Azért áldunk örvendezve, ó Szűz Mária."

5. Felvétel a Váci Egyházmegyei Kántortanfolyamra.
Az Egyházmegyei Kántorképző újra előkészítő és első osztályt indít. Az előkészítő az általános zeneiskolai előképzést pótolja. A jelentkezésnek ezért a zeneiskolai végzettség nem feltétele. Előkészítőbe olyanokat is felveszünk tehát, akiknek semmiféle zenei előképzettségük sincs. A felsőbb osztályokba való beiratkozáshoz szükséges felvételi vizsga anyagát pedig magántanárnál is el lehet sajátítani. A felvételi időpontja: szeptember 22., szombat de. 10 óra. Helye: a székesegyház oldalkápolnája. (Pótfelvételi október 6., szombat délelőtt 10 óra). Plébánosi ajánlás szükséges. A foglalkozások szeptembertől május végéig minden második szombaton lesznek. Érdeklődni lehet a kántorképző igazgatójánál. Cím: Varga László 2600 Vác, Konstantin tér 10.  (Tel.:30/521-7507). E-mail: omce@freemail.hu (Első tanítási nap október 6.)

6. Kedden este a szentmise után Ige csoport lesz az altemplomban.

7. Pénteken elsőpéntek lesz, de. 9-12-ig meglátogatom a betegeket. Este 6 órakor a Jézus Szíve templomban is lesz szentmise, utána szentségimádás.

8. Hétfőn este szentmise után megbeszélésre várom a hitoktatókat és az akolitusokat.