Heti gondolat archívum - 2023. november 6.

2023. 11. 06.

Bocsássunk meg fáradhatatlanul!

Mit jelent, hogy „mossátok meg egymás lábát”? Mit jelent ez a gyakorlatban? Nos, minden jócselekedet, melyet másokért teszünk, a lábmosás szolgálata. Az Úr arra hív bennünket, hogy hajoljunk meg, tanuljuk meg az alázatot, vegyük a bátorságot a jósághoz, készen arra, hogy esetleg elutasítanak, - és mégis higgyünk a jóságban, és tartsunk ki benne.

De van ennek egy mélyebb dimenziója is. Az Úr, jóságának megtisztító erejével, tisztára mos bennünket minden szennytől.

Egymás lábát megmosni mindenekelőtt azt jelenti, hogy fáradhatatlanul megbocsátunk egymásnak, minden alkalommal közösen újrakezdünk, bármilyen haszontalannak is tűnne. Azt jelenti, hogy megtisztítjuk egymást, és elfogadjuk, hogy másoknak el kell viselni minket. Azt jelenti, hogy megtisztítjuk egymást azáltal, hogy kölcsönösen egymásnak adjuk Isten Igéjének megszentelő erejét, és fölkészülünk az isteni szeretet Szentségének befogadására.

XVI. Benedek pápa