Heti gondolat archívum - 2023. szept. 18.

2023. 09. 18.

Az élet és a társadalom törvénye

Megértettem, hogy keresztre feszített és elhagyott Jézus az „élet legmélyebb értelme”, hiszen ő épp abban a pillanatban nyilatkoztatta ki legteljesebben az Atyával való kapcsolatának igazságát. Ezért ez a titok magának az életnek és a társadalomnak is a törvénye, mely szerint akkor „létezünk”, ha „életünket adjuk” másokért. (…)

Olyanná kell válnunk, mint Ő, aki Isten létére megmosta apostolai lábát. Bár tekintéllyel beszélt, mégsem fogadta el a hatalom semmilyen (társadalmi, vagy lelki jellegű) formáját. Nem tartott igényt különleges jogokra azon a közvetítői szerepen túl, mely természete szerint a sajátja volt – tudniillik, hogy fiúként engedelmeskedjen az Atyának egészen a halálig, és testvérként meghaljon az emberekért.

Silvano Cola