Heti gondolat archívum - 2023. július 17.

2023. 07. 17.

Osztozzunk Isten fájdalmában!

„Egy órát sem tudtok virrasztani velem?” – kérdezte Jézus a Getszemáni kertben. Ez épp az ellenkezője annak, amit a vallásos ember vár Istentől. Arra kaptunk meghívást, hogy osztozzunk Isten szenvedésében az Isten nélküli világgal való kapcsolatban.

Ezért valóban az Isten nélküli világban kell élnünk, és nem arra kell törekednünk, hogy ezt az Istennélküliséget valahogyan vallásos módon elleplezzük vagy átértelmezzük. (…)

Nem a vallásos cselekedetek tesznek kereszténnyé, hanem az, hogy részt veszünk Isten szenvedésében e világban.

A megtérés azt jelenti, hogy elsősorban nem a saját gyötrelmeinkkel, problémáinkkal, bűneinkkel, félelmeinkkel foglalkozunk, hanem hagyjuk, hogy Jézus Krisztus magával ragadjon messiási útjára. Most így teljesedhet be Izajás könyvének 53, fejezete.

Dietrich Bonhoeffer