Heti gondolat archívum - 2023. június 26.

2023. 06. 26.

Korunk éjszakája

Hódításai ellenére a modern ember is megtapasztalja – közösségileg és személyesen is – elhagyottság mélységeit, a nihilizmus kísértését, a sokféle fizikai, erkölcsi és lelki szenvedés értelmetlenségét.

A sötét éjszakák és azok a próbatételek, amelyekben kézzel tapintható a gonosz misztériuma, és amelyek megkövetelik a hit nyitottságát, olykor korszakot meghatározó dimenziókat és társadalmi méreteket öltenek. (…)

Keresztes Szent János tapasztalata a bizalomra hív meg bennünket: engedjük, hogy Isten megtisztíthasson bennünket. A reménnyel és szeretettel átszőtt hitben az éjszaka lassan megmutatja a hajnal fényeit. Fénylővé válik, mint a Húsvét éjszakája.(…)

Bárcsak ezeket a sötét éjszakákat, melyek korunk egyéni és közösségi tudatában sűrűsödnek össze, tiszta hitben tudnánk megélni! Olyan reményben, amely „eléri mindazt, amiben remél”. És lángoló szeretetben, mely a Szentlélek erejéből fakad. Így a fájdalomtól gyötört emberiség számára ezek az éjszakák fényes nappalokká alakulnának át. Győzelemmé, melyet a Feltámadott aratott, aki keresztjének erejével megszabadít bennünket.

II. János Pál pápa