Heti gondolat archívum - 2022. okt. 17.

2022. 10. 17.

A pap „én”-je és Krisztus „én”-je

Az Eucharisztiában Krisztus teljesen nekünk ajándékozza magát. (…) Krisztus azonban magának ennek az ajándékozásnak az aktusát is szeretné átadni nekünk, papoknak, akik barátai vagyunk. Nekünk adja és ránk bízza azt a képességet, hogy Istent ajándékozza az embereknek:
„Tegyétek meg ti az Egyházért, a közösségért azt, amit én tettem. Úgy ajándékozom magam nektek, hogy ti legyetek ajándékozásom élő és folyamatos kifejeződése. Cselekedjetek az én személyemben, olyan módon, hogy én magam cselekedjek bennetek.”

Ebben az esetben azonban a pap csak akkor lehet pap, ha Krisztus bensejében lakik, teljesen egyedül az ő életével és szeretetével, és ha ebből a Krisztussal megvalósuló egységből fakadóan ő is önmagától megfosztottá, a legkisebbé, a legszegényebbé, a legtisztábbá válik.

Amikor a pap kimondja, hogy „én”, Krisztus „én”-jével kell azonosulnia, mert maga Krisztus akarja az „én”-jét kimondani benne.

Klaus Hemmerle püspök