Heti gondolat archívum - 2022. okt. 3.

2022. 10. 03.

Mária, a szabadság és egyenlőség őrzője

Egy anya számára a gyermekek: egész egyszerűen csak gyermekek – tekintet nélkül feladataikra és szerepeikre. Mária számára Krisztus tagjai egyszerűen a gyermekei, akiket a kereszt tövében fogadott be (vö. Jn 19,26) – függetlenül attól, hogy az Egyházban és az Egyházért végzett feladatik egyébként mennyire különbözőek.

Azt mondanám, hogy Máriában világossá lett a lét a maga tisztaságában, amiből fakad a tett – a sokféle tevékenység -, de ami, mint lét, nem merül ki benne és nem is azonos vele.

Az Atyával ő a szabadság és egyenlőség őrzője Isten népén belül. (…) Egyenlőség, ami nem a különbözőségek ellaposítása, mert forrása a szentháromságos életben van, ahol mindhárom Személy az Egyetlen – tehát egyenlő a Másik Kettővel - , de a maga megismételhetetlen létezésében.

Giuseppe Maria Zangbi