Heti gondolat archívum - 2022. augusztus 1.

2022. 08. 01.

Minden életállapotban szentek lehetünk

Akik eddig az életszentségről írtak, csaknem mindnyájan olyanok oktatását tűzték ki célul, akik a világról visszavonultan élnek, vagy legalábbis olyan jámborságra oktattak, mely teljes visszavonultsághoz vezet. Én ellenben olyanokat akarok oktatni, akik a világban, családban, vagy akár a királyi udvarnál élnek. (…)

A méh úgy gyűjt a virágokból mézet, hogy nem bántja azokat, és éppoly üdén és sértetlenül hagyja ott a virágokat, ahogyan találta őket. Az igazi életszentség azonban még többre képes: nem csupán nem tesz kárt semmilyen hivatásban vagy foglalkozásban, hanem éppen ellenkezőleg, még szebbé és értékesebbé teszi őket. (…)

Tévedés, sőt eretnekség, ha az életszentséget ki akarnánk rekeszteni a fejedelmi udvarokból, a hadseregből, a kézművesek műhelyeiből és a házaséletből.(…) Bárhol éljünk is, törekedhetünk és törekednünk is kell a tökéletes életre.

Szelézi Szent Ferenc