Heti gondolat archívum - 2022. július 25.

2022. 07. 25.

Az egyik vet, a másik arat

Ki buzdítja a katolikus papokat arra, hogy a lehető leginkább egységben legyenek más hagyományú felekezetek papjaival és lelkipásztoraival?

A keresztre feszített Jézus, aki az elhagyatottság kiáltásában magára vette a világon létező minden szakadást, bűneink minden örökségét. Általa keressük egymást, általa szeretjük egymást, remélünk, és nem adjuk fel, ha a vállalkozás merésznek tűnik.

Ő. aki a történelem szívében megfizette a világ minden szakadását, a keresztények között létrejött szakaást is, még nem látta mérhetetlen fájdalmának minden gyümölcsét. Úgyhogy Ő az, aki sarkall bennünket a vetésre, akkor is, ha nem mi leszünk azok akik aratni fognak.

Ő az, aki buzdít, hogy az Egyház javát nézzük mindazokét, akik utánunk jönnek. Ő győz meg bennünket arról, hogy ha nincs, aki elkezdi, és aki állhatatosan kitart, akkor nem lesz, aki befejezze.

Chiara Lubich