Heti gondolat archívum - 2022. június 20.

2022. 06. 20.

Tegyük le a fegyvert

Fontos, hogy sikerüljön letenni a fegyvert. Én hosszú évekig harcoltam ezt a háborút. Szörnyű volt. De most letettem a fegyvert. Nem félek többé semmitől, mert „a szeretet elűzi a félelmet”.

Letettem, de nemcsak a fegyvert, hanem a győzni akarást is, s hogy mások rovására igazoljam önmagam. Nem őrködöm többé éberen, irigyen ragaszkodva minden gazdagságomhoz.

Elfogadom, amit kapok, s megosztom másokkal, amim van. Nem tartom nagyra elképzeléseimet és terveimet. (…) Ha jobb javaslatokkal találkozom, szívesen elfogadom.

Mindaz, ami jó, igaz, valós, akárhol legyen is, az mindig a legjobb számomra. Ezért nem félek többé. Amikor az ember nem birtokol semmit, akkor nem fél többé. „Ki szakíthat e minket Krisztus szeretetétől?” (…)

De ha fegyvertelenné, mezítelenné válunk, ha megnyílunk az Isten-ember felé, aki mindent újjáteremt, akkor Ő fogja eltörölni a megsebzett múltat, s új idők kapuit nyitja meg, ahol minden lehetségessé válik.

Athenagorász pátriárka