Heti gondolat archívum - 2022. május 30.

2022. 05. 30.

Hallgassuk meg egymást

A közösség életterét napról napra gondozni és fejleszteni kell, minden szinten, valamennyi egyház életében. A közösségnek kell ragyognia a püspökök, a papok és a diakónusok közötti kapcsolatokban, a lelkipásztorok és Isten egész népe között, a papok és a szerzetesek között, az egyházi társulatok és mozgalmak között. Ennek érdekében egyre inkább értékelni kell azoknak a szervezeteknek a munkáját, melyeket a kánonjog irányoz elő: konkrétan a papi és pasztorális tanácsokét. (…)

A közösség teológiája és lelkisége ugyanis arra indít, hogy a lelkipásztorok és a hívek kölcsönösen és gyümölcsözően hallgassák meg egymást.(…)

Jellemző Szent Benedek példája, aki arra emlékezteti a monostor apátját, hogy hallgassa meg a fiatalabbakat is: „Gyakran a fiatalabbnak nyilatkoztatja ki az Úr azt, ami jobb:” Nolai Szent Paulinusz pedig így buzdít: „Figyeljünk minden hívő szavára, mert minden hívőben Isten Lelke lélegzik.”

II. János Pál pápa