Heti gondolat archívum - 2022. április 11.

2022. 04. 11.

„Szentháromság életstílus”

A Szentháromság perikhórétikus látásmódja, ha az emberi kapcsolatokban megélik, termékeny forrássá válik: a teológiai tanítás megújul, közösségi természetű lelkiség születik, a lelkipásztorkodás kifinomultabbá, személyesebbé, párbeszédképesebbé válik, a misszió nyitottabb lesz a mindenkivel való párbeszédre. Ez a látás- és cselekvésmód alkotja az Egyház jelenjét és jövőjét és máris új modelleket inspirál a társadalmi és gazdasági életben.(…)

A harmadik évezred Egyházának feladata, hogy a maguk teljességében kibontakoztassa ezeknek a megsejtéseknek az újdonságát,, s egész létét és tevékenységét ezek valóra váltásának szentelje. (…)

Az Egyházban, miképpen a Szentháromságban is, kifelé irányuló erő a befelé tartó erőtől függ. Az Egyház olyan mértékben lesz képes epifániára, amilyen erős benne a koinónia. Ha küldetése szerint kifelé tekintőnek kell lennie, és misszionálni, evangelizálni akar, akkor életében az egység pecsétjét és a szentháromságos kommúniót kell hordoznia, akár a Pünkösdkor megszülető egyház.

Jesús Castellano Cervera