Heti gondolat archívum - 2021. augusztus 16.

2021. 08. 16.

Lelki tükör az isteni szeretet fényében (I.)

A pap emberségéről csak akkor mondható el, hogy meg van váltva, ha ezt is áthatja a szeretet. Ekkor szabaddá válik a külső kötelesség nyomásától, ugyanakkor nem lesz törés szolgálata és az emberek közötti jelenléte között sem.(…)

Először is állítsunk fel egy kérdés-gyűjteményt, afféle „lelki tükör”, mely alkalmas arra, hogy tekintetbe vegyük az életet a maga egészében, illetve az élet gyakran elfelejtett és elhanyagolt szegleteit is bevonjuk abba az életmód-alakításba, melyet a szeretet határoz meg.

1. Kommúnió: A közösségre irányul-e az életstílusom? Hogyan bánok lelki és anyagi javaimmal?

2. Misszió: Milyen vagyok, milyenek a cselekedeteim, hogyan viszonyulok az emberekhez? Mennyiben egyezik meg az életstílusom azzal, amit szolgálatom megkíván? Életemből az evangélium meghívó ereje sugárzik?

3. Lelkiség: Hogyan hiszem, élem és tanúsítom a hitemet? Belépek-e Isten „belő szobájába” és beviszek-e másokat is ide, ill. engedem-e, hogy mások bevigyenek oda?

Klaus Hemmerle püspök