Heti gondolat archívum - 2021. július 19.

2021. 07. 19.

Fiúi kapcsolat

Mivel Máriát Jézus egy papnak adta édesanyaként, és főleg, mivel ő Jézusnak, a Főpapnak az édesanyja, Mária egészen sajátos módon a papok édesanyja lett. Azt a megbízást kapta, hogy őrködjék az Egyházban a papi élet fejlődése fölött, mely szorosan összekapcsolódik a keresztény élet fejlődésével.

Jézus nem elégedett meg annyival, hogy megbízza Máriát ezzel a papokra vonatkozó küldetéssel. Jánoshoz is odafordult, hogy Mária fiává tegye őt: „Íme, a te anyád:” (Jn 19,27) Az volt a kívánsága, hogy a tanítvány saját édesanyját ismerje fel Máriában, és mély szeretettel viseltessék iránta.

A keresztre feszített Mester kívánságára a szeretett tanítvány rögtön válaszolt, és befogadta otthonába Máriát. A hagyomány szerint János apostoli szolgálatának első éveit Annak a jelenlétében élte, akit Jézus édesanyául adott neki, és akiben egyedülálló segítségre lelt.

II. János Pál pápa