Heti gondolat archívum - 2021. július 5.

2021. 07. 05.

Mária szolgálata

A megváltás egyetemes üdvrendjében Máriának – hivatásából adódóan- krisztushordozó szerepe van. Ahol Krisztus megjelenik, ott ő is jelen lesz valamilyen formában. S ahol Mária megjeleni, ott feltétlen jelen van Krisztus is. Megbízatásából adódóan az a feladata, hogy a világnak elvigye és ajándékozza Krisztust.

A napkeleti bölcsek Édesanyja ölében találtak rá az Üdvözítőre. Ugyanígy a pásztorok is. Ez nem akármilyen esemény, hanem valamiképpen szimbólum. Itt a Szent Szűz áll előttünk: fülébe cseng az Angyali Üdvözlet, ajkain a Magnificat, karján a Gyermek, szívében a hét tőr, feje fölött a lángnyelvek. Lehet-e tökéletesebben megfesteni képmását?

Amellett, hogy Krisztus-hordozónak nevezzük őt, Krisztus-szülőnek is nevezhetjük. Az a feladata, hogy megszülje Krisztust ott, ahol helyet adnak neki.

Josef Kentenich