Heti gondolat archívum - 2021. június 21.

2021. 06. 21.

Mária életstílusa

Vajon létezik-e olyan jel, olyan modell, amely megjeleníti Isten életformáját, a pap illetve az Egyház életstílusát? A válasz erre a kérdésre: Mária.(…)

A pap számára különösen fontos, hogy Máriára tekintsen. Tőle megtanulhat valamit, amit ilyen módon senki mástól nem tanulhat meg: a csöndben kibontakozó lét előbbre való, mint a cselekvés, a meghíváshoz való hűség előbbre való, mint saját terveink és kezdeményezéseink.

Ő ott van, ahol a papnak van a helye: Fia keresztjénél, Akiben a Szeretet (…) ránk bízza magát, átadja magát nekünk, embereknek. Azért, hogy ez a szeretet legyen az életstílusunk és életünket ez töltse meg tartalommal, azért, hogy így a szeretet üdvösségünkké legyen.

Klaus Hemmerle püspök