Heti gondolat archívum - 2021. június 14.

2021. 06. 14.

Ajándékozzuk a világosságot!

Minden ellentmondás, ellenállás, szembeszegülés ellenére létezik az Isten utáni szomjúság, és a mi szép hivatásunk az, hogy segítsünk, hogy világosságot adjunk másoknak. Ebben áll a mi kalandunk.

Kétségtelen, hogy számos előre nem látható dolog van, sokféle nehézség, szenvedés és sok minden más. De a Szűzanya is tudta az angyali üdvözlet pillanatában, hogy ismeretlen út áll előtte. Ismerve az Isten, szenvedő szolgájáról szóló jövendöléseket és a Szentírást, számíthatott arra, hogy ez az út sok szenvedéssel is jár. Ő azonban hitt az angyal szavának: ne félj, mert végül Isten lesz az erősebb, ne félj a kereszttől és az összes szenvedéstől sem, mert végül Isten vezet bennünket, és ezek a szenvedések is segítenek abban, hogy a világosság teljességére jussunk.

XVI. Benedek pápa