Heti gondolat archívum - 2021. május 31.

2021. 05. 31.

Együtt érez és felemel

A lelkipásztor mindenkivel együtt érző, az elmélkedésben mindenkit felülmúló, annyira, hogy bensőséges szeretete által mások gyöngeségét magára vegye, az elmélkedés és láthatatlan javak utáni vágyakozással pedig önmagát is fölülmúlja.

Ilyen magasságokra törekedve ne vesse meg felebarátai gyengeségeit, de ugyanígy felebarátai gyengeségeihez hasonulva, ne hagyja abba az odafönt valók utáni vágyódást.(…)

A lelkipásztorok úgy viselkedjenek, hogy a rábízottak ne féljenek föltárni előttük titkos bűneiket. Amikor e szegények a kísértések hullámaitól szenvednek, találjanak menedéket lelkük pásztoránál, akár egy gyermek anyja ölében. Így bátorításából erőt merítve és az imádáság könnyei által megtisztulnak majd a rájuk nehezedő bűn szennyétől.

Nagy Szent Gergely pápa