Heti gondolat archívum - 2021. május 10.

2021. 05. 10.

A hívők hálója

Istennek nem a hatalmasokra, hanem a kicsinyekre van szüksége Egyházában. Aki megérti hívását, maga is kicsi lesz és a kicsinyek barátja. (…)

Az Egyház csak akkor lesz képes az Istentől érkező hívást meghallgatni, ha képes Istenhez kiáltani. Csak akkor halljuk meg az Istentől érkező üzenetet, és tudjuk a Tőle származó ajándékot befogadni, ha magához az Istenhez imádkozunk. (…)

Végül: a hivatás csak ott növekszik, ahol egység és kölcsönös szeretet van. Gyakran hiányzik a szeretet, a kommunikáció és a valódi találkozás hálója, ahol az egyén az Urat találja a középpontban, önmagát pedig a maga helyén: Az Úrnál és egy nagyobb egészben.

Ahol ez a háló laza és gyenge, átesnek rajta azok, akiket meg tartania. Olyan emberek erős hálójára van szükség, akik hisznek Isten kihívásában, hogy ez a hívás mások számára is hallhatóvá és követhetővé váljék.

Klaus Hemmerle püspök